KARABULUT DIŞ TİCARET İŞLEYİŞ
Atıkların Oluşumu ve Toplanması

Atıkların Oluşumu ve Toplanması

Tekstil atıkları; suni iplik fabrikalarından çıkan atıklardan, tekstil imalatı atıkları ve tüketici atıklarından oluşur. Bunların çevre kirliliği yaratmaması için geri dönüştürülmesi gerekir. Bunun için tekstil atıkları tesisimizde toplanır.

Ayrıştırma

Ayrıştırma

Tekstil atıklarının tesise ulaşmasının ardından ilk aşama ayrıştırmadır. Ayrıştırma operasyonu sırasında tekstil atıkları, renklerine ve türlerine göre ayrıştırılır.

Kesme

Kesme

Ayrıştırılan kumaşların daha rahat işlenebilmesi için küçük boyutlara düşürülmesi gerekmektedir. Bunun için de kesme işlemi uygulanarak kumaşlar, küçük parçalar haline getirilir.

Dinlendirme

Dinlendirme

Kesilen kumaşlar homojen bir hale getirilmesi için 24 saat boyunca dinlendirme odalarında tutulur. Bu odalarda antistatik ve yumuşatıcı kimyasallar kullanılır.

Açma

Açma

Dinlendirilen kumaşların açılıp elyafa dönüştürülmesi için ise açma makineleri kullanılıyor. Bu açma makineleri çivileme yöntemiyle kumaşı açarak elyaf haline getiriyor. Böylece elyaf hazır hale geliyor.

Açılan elyaflar, aynı tesis içerisinde özenle paketlenerek lojistik için uygun hale getiriliyor. Siparişlere özel olarak hazırlanan elyaf paketleri araçlara yüklenerek yola çıkartılıyor.

Paketleme ve depolama

Paketleme ve depolama

Üretimden çıkan elyaflar pres makinelerinde paketlenerek sevkiyata hazır hale getirilip depolanır.

Müşteri Temsilcisi

Karabulut ile iletişime geçtiğiniz için teşekkürler! Size nasıl yardımcı olabiliriz?

13:02:36
Görüşmeyi Başlat